Wydrukuj tę stronę

Taniec Współczesny

TANIEC WSPÓŁCZESNY/ CONTEMPORARY UNDERGROAUND

Body prezent- contemporary dance Zajęcia służą zrozumieniu podstawowych mechanizmów ruchowych w celu zwiększenia sprawności ruchowej oraz swobody świadomego poruszania się w przestrzeni. Stanowią kombinację różnych stylów tanecznych, jednak nacisk jest położony na połączenia między poszczególnymi częściami ciała, od czubka głowy, przez cały kręgosłup, aż do kości ogonowej. Skupimy się także na pracy z ciężarem, upadkiem i zawieszeniem. Przebieg zajęć podkreśla także w jaki sposób wybór, intencja i balansowanie między świadomym kierowaniem energią a wydarzającym się ruchem może determinować dynamikę, muzykalność i prezencję tancerza, tworząc osobisty styl, wypływający z danego materiału ruchowego.

Floor work skupimy się na technice wykonania elementów na podłodze i zwiększaniu świadomości ciała, która pomoże pracować w sposób jak najbardziej efektywny i bezpieczny. Dowiemy się jak wykorzystywać ciężar ciała, naturalny przepływ ruchu wynikający z budowy ciała, energię aktywną lub pasywną w przebiegu ruchu. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki rozbudzającej konkretny aspekt świadomości ciała, która zawiera elementy release, następnie skupiamy się na technice wykonania poszczególnych elementów (przetoczenia, przeżuty, slide'y lifty itp.) Głównym elementem zajęć jest choreografia wykonywana na podłodze.

Lyrical Jazz - styl tańca ma swoją główną podstawę w balecie, łączy wiele technik - elementy baletu klasycznego, płynność , wyrazistość i airier aspektów jazz , a także taniec modern i taniec nowoczesny . Jest zazwyczaj uważany jako podkategoria techniki jazzowej i / lub tańca modern.

Co jest niezbędne? Elastyczny strój do ćwiczeń (body i getry) i jazzowki, ćwiczenia można wykonywać także boso

Koszt jednej lekcji 30 zł