Wydrukuj tę stronę

Taniec Klasyczny kl III

TANIEC KLASYCZNY KL III - grupa konkursowa

Taniec klasyczny (akademicki) to specyficzna forma tańca, zwana też baletem. Termin - balet - odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin - taniec klasyczny - odnosi się do techniki jakiej używają tancerze. Jego celem jest wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, dąży do ukazania piękna ciała, harmonii i płynności ruchów. Taniec klasyczny wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową. Jest to taniec, na który składa się utworzona przez choreografię kombinacja ustalonych kroków i póz, dla oznaczenia których używana jest terminologia francuska.

 

Taniec Klasyczny jest podstawową techniką profesjonalnych tancerzy wymaganą podczas przesłuchań do spektakli teatralnych i uzyskania dyplomu tancerza zawodowego. Szczególny nacisk kładziemy na wysoki poziom nauczania, indywidualne podejście do ucznia i wszechstronne rozwijanie baletowej pasji. Zajęcia o profilu poszerzonym o techniki :

* Barre au Sol - technika wspomagająca balet klasyczny, będąca zajęciami uzupełniającymi dla profesjonalnych tancerzy,

* Technika Pointes - umiejętność tańczenia na palcach „w usztywnionych baletkach" stosowana we wszystkich baletach klasycznych.

Autorski program nauczania w Szkole Tańca Broadway uwzględnia i realizuje zakres potrzeb programowych państwowej szkoły baletowej w rytmie dostosowanym do indywidualnych warunków każdego ucznia. Metodyka nauczania oparta jest na zasadach obowiązujących w Academy Vaganova of Russian Ballet z uwzględnieniem i zachowaniem tradycji francuskiego baletu. Broadway jest szkołą artystyczną przygotowującą uczniów do uzyskania dyplomu zawodowego tancerza w specjalności "taniec sceniczny".

Zajęcia baletu klasycznego prowadzone są przez profesora baletu klasycznego, solistę Opery Warszawskiej i Lyonu, solistę can - cana Moulin Rouge oraz nowojorskiego Broadway'u.

Do grupy mogą dołączyć osoby, które przynajmniej dwa lata uczyły się tańca współczesnego lub tańca klasycznego

 

Koszt pojedynczej lekcji 40 zł


Zajęcia odbywają się w miesiącach wrzesień - lipiec

 


Wstecz: Street Dance
Dalej: DOROŚLI